4k تکنولوژی

 

در حال حاضر رزولوشن قابل مشاهده در سیستم های Full HD و بلوری استاندارد 1080 پیکسل است . تکنولوژی 4K تقریبا 4 برابر این کیفیت را دارا می باشد . سیستم هایی که قادر به پخش فیلم های 4K باشند در واقع دارای 4000 خط افقی در صفحه نمایش خود هستند در حالی که سیستمی با رزولوشن Full HD نیز می تواند فیلم های ضبط شده با فرمت 4K را نمایش دهند اما مطمئنا کیفیت نمایش داده شده بسیار پایین تر از کیفیت اصلی فیلم خواهد بود .

اینکه رزولوشن Full HD 1080 پیکسل است ، یعنی در هر ستون عمودی 1080 پیکسل جای می گیرد و در رزولوشن 4K تعداد پیکسل های افقی آن محاسبه می شود که برابر با 3840 پیکسل است . به خاطر نزدیک بودن این عدد به 4000 ، معمولا از رزولوشن 4000 پیکسل از آن یاد می شود .

در واقع وضوح فیلم برداری 4K برابر است با 2160*3840  که برای نمایش این کیفیت نیاز به سیستم پخشی مانند گوشی موبایل ، مانیتور یا تلویزیون هایی هستیم که از این وضوح پشتیبانی می کنند .

به این مثال برای تصور کردن کیفیت 4K توجه کنید . همانطور که می دانید کیفیت عکس ها به مراتب خیلی بیشتر و بهتر از فیلم است . حالا تصور کنید این عکس های با کیفیت تبدیل به فیلم شوند . این همان رزولوشن و کیفیت بسیار بالای 4K است . مطمئنا با افزایش کیفیت فیلم ، حجم فیلم ضبط شده با وضوح 4K بسیار بالا خوهد بود .

استودیو باراد آریا قبل از استفاده از تکنولوژی 4K بستر بایگانی این حجم عظیم فیلم های ضبط شده را آماده کرده است و این نوید را به عروس و داماد های عزیز می دهد که می توانند فیلم هایی با کیفیت 4K و با وضوح هر چه تمام تر از استودیو باراد آریا داشته باشند .

یکی از دغدغه های عروس و داماد این است که از یک لحظه ی زیبا در مراسم عکس ندارند اما می توان از روی فیلم ، در آن لحظه عکس گرفت و به چاپ رساند . که خوب مطمئنا کیفیت عکس گرفته شده با دوربین عکاسی را نخواهد داشت . ولی نگران نباشید تکنولوژی 4K در ایینجا به خوبی عمل خواهد کرد . همانطور که قبلا گفته شد فیلم های ضبط شده با 4K  مانند عکس های متحرک با کیفیت هستند . پس شما از هر لحظه ی فیلم می توانید عکس قابل چاپ و با کیفیت داشته باشید .

 

همچنین ببینید :

آلبوم نمونه کار استودیو باراد

کلیپ نمونه کار استودیو باراد

کلیپ های آموزش عکاسی استودیو باراد 

نظر عروس و داماد ها  درباره ی استودیو بارادنظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مطالب مرتبط

goprocamera دوربین گوپرو یا

goprocamera دوربین گوپرو یا

بیشتر بخوانید
Steady Cam  استدی کم یا

Steady Cam استدی کم یا

بیشتر بخوانید
4k تکنولوژی

4k تکنولوژی

بیشتر بخوانید