Dji ronin stabilizer گیمبال یا

 

Dji Ronin Stabilizer یک دستگاه یا در واقع موتور تثبیت کننده دوربین برای جلوگیری از لرزش دست به هنگام عکاسی و یا فیلم برداری است . موتور های گیمبال با دارا بودن خاصیت سه محوره ، بدون ایجاد لرزش خط افقی در جهت چپ به راست را حفظ می کنند . همچنین حفظ تعادل تصویر ، زمانی که حرکت در مسیر مستقیم به جلو و یا برگشت به عقب باشد . در نهایت با کمک تکنولوژی موتور گیمبال عکس های زیبایی با تکنیک پنینگ خواهید داشت .

گیمبال ها بیشتر برای دوربین های فیلم برداری استفاده می شود اما به این معنی نیست که عکاسی حرفه ای تر با آن ها امکان پذیر نخواهد بود . با کمک گیمبال می توانید تصاویری زیبا ، بدون لرزش و تکان های ناگهانی ، حتی ضبط تصاویر از داخل وسیله ی نقلیه  داشته باشید . از گیمبال ها در فیلم برداری های پیشرفته ی سینمایی استفاده می شود و این یعنی شما نیز می توانید تصاویر با کیفیت و بدون کوچک ترین لرزشی از خاطره انگیزترین روز زندگیتان داشته باشید .

 

توضیحات تکمیلی کارکرد گیمبال یا Dji Ronin Stabilizer  :

از آنجایی که گیمبال می تواند وزن تقریبا بالایی (تا 7 کیلوگرم ) را تحمل کند ، با انواع دوربین ها سازگاری دارد . به خاطر ساخت گیمبال ها از آلیاژ منیزیم و در نتیجه سبک بودن آن ها و داشتن وزنی کمتر از 2.5 کیلوگرم ، شما برای حمل دوربین های سنگین متحمل فشار زیادی نخواهید شد و بیشتر از وزن گیمبال ، وزن دوربین محسوس خواهد بود .


همانگونه که در بالا مطالعه کردید ، گیمبال دارای موتورهایی است که به شما کمک می کند به راحتی و بدون لرزش تصویر های زیبایی در خط مستقیم جلو به عقب و یا افق راست به چپ ضبط کنید . در ضمن یکی از زیباترین تصاویر خلق شده توسط گیمبال ها تکنیک عکاسی پنینگ است . برای دانستن در مورد تکنیک پنینگ به مقاله ی مربوط به آن مراجعه فرمایید . تصاویر در یک خط مستقیم جلو به عقب و یا پنینگ را می توان با توجه به داشتن قابلیت تصویربرداری دوگانه در گیمبال ، از راه دور نیز کنترل و ضبط کرد . علاوه بر آن گیمبال ها را می توان توسط دو کاربر نیز کنترل کرد . برای کنترل از راه دور گیمبال ها می توانید نرم افزار های مربوط به این دستگاه را برای ویندوز و یا IOS نصب کنید و تنظیمات مختلفی را با استفاده از بلوتوث بر روی گیمبال خود اعمال کنید .


گیمبال ها قابلیت کنترل توسط کامپیوتر را نیز دارند و این به خاطر دقت بسیار بالای این موتور ها است . این دقت بالا به کمک عکاس و یا فیلم بردار آمده و تکان های عمدی و غیر عمدی را تشخیص داده و و با کمک موتورهای گیمبال حرکات غیر عمدی و لرزش ها را جبران می کند . این تکنولوژی زمانی محسوس خواهد شد که شما تصویر برداری را از درون یک وسیله ی نقلیه انجام می دهید .

در کنار کارایی و عملکرد های بی نظیر این دستگاه ، برای آماده سازی گیمبال ، نیاز به صرف زمان زیادی ندارید .

از آن جایی که گیمبال ها مجهز به آرمیچر هستند و آرمیچر ها به خودی خود صدایی را تولید می کنند و برای ضبط فیلم در محیط آرام نیاز به کم کردن این صداست ، قابلیت سایلنت کردن این آرمیچر ها نیز برای این مواقع پیشبینی شده و صدا را به صورت محسوسی کاهش می دهد .

با صرف یک ساعت شارژ گیمبال می توانید حدود شش ساعت به راحتی از آن استفاده کنید .

شما علاوه بر استفاده از گیمبال در مکان های باز و خلوت ، می توانید با تنظیم آن در حالت upright mode به راحتی در مکان های شلوغ و یا از روی سانروف ماشین نیز به کار خود ادامه دهید . این بدین معنی است که چه پیاده و چه سوار بر وسیله ی نقیه می توانید سوژه ی خود را رنبال کرده و تصاویری بدون ارزش داشته باشید .

حمل گیمبال به خاطر خاصیت جداسازی قطعه ها از هم بسیار راحت و کم جا است .

تمامی  خدمات ارائه شده توسط استودیو باراد آریا با تجهیزات به روز و بالاترین دانش تخصصی از جانب ارائه دهندگان خدمات است .


 

همچنین ببینید :

آلبوم نمونه کار استودیو باراد

کلیپ نمونه کار استودیو باراد

کلیپ های آموزش عکاسی استودیو باراد 

نظر عروس و داماد ها  درباره ی استودیو بارادنظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مطالب مرتبط

4k تکنولوژی

4k تکنولوژی

بیشتر بخوانید
DJI Osmo دوربین اوسمو یا

DJI Osmo دوربین اوسمو یا

بیشتر بخوانید
DJI Osmo دوربین اوسمو یا

DJI Osmo دوربین اوسمو یا

بیشتر بخوانید