سوالات متداول

در حال حاضر رزولوشن قابل مشاهده در سیستم های Full HD و بلوری استاندارد 1080 پیکسل است . تکنولوژی 4K تقریبا 4 برابر این کیفیت را دارا می باشد . سیستم هایی که قادر به پخش فیلم های 4K باشند در واقع دارای 4000 خط افقی در صفحه نمایش خود هستند در حالی که سیستمی با رزولوشن Full HD نیز می تواند فیلم های ضبط شده با فرمت 4K را نمایش دهند اما مطمئنا کیفیت نمایش داده شده بسیار پایین تر از کیفیت اصلی فیلم خواهد بود .

یکی از دغدغه های عروس و داماد این است که از یک لحظه ی زیبا در مراسم عکس ندارند اما می توان از روی فیلم ، در آن لحظه عکس گرفت و به چاپ رساند . که خوب مطمئنا کیفیت عکس گرفته شده با دوربین عکاسی را نخواهد داشت . ولی نگران نباشید تکنولوژی 4K در اینجا به خوبی عمل خواهد کرد . همانطور که قبلا گفته شد فیلم های ضبط شده با 4K  مانند عکس های متحرک با کیفیت هستند . پس شماا از هر لحظه ی فیلم می توانید عکس قابل چاپ و با کیفیت داشته باشید .

برای اطلاعات بیشتر خدمات تکنولوژی
4K را مطالعه کنید .

در فرمت HD می توان تصاویر را با کیفیت پیکسل 1280*720 تماشا کرد . این کیفیت تصویر نصبت به تصاویر استاندارد دو برابر وضوح و کیفیت دارد . همچنین ابعاد تصویر HD به 16:9 رسیده است ، سه برابر بیشتر از تصاویر استاندارد . برای ذخیره تصاویر HD به خاطر حجم بالای آن نسبت به تصاویر استاندارد از DVD ها استفاده می شود . برای دیدن تصاویر HD نیازمند تلویزیون های HD و یا نمایشگرهای HDTV هستیم . کابل HDMI لازمه ی انتقال تصاویر HD و یا پخش آن ها از منبع اصلی می باشد . 

با تمام پیشرفت های HD نسبت به تصاویر استاندارد ، کیفیت تصاویر FULL HD با کیفیتی بسیار بهتر از تصاویر HD با پیکسل 1920*1080 عرضه شده است . برای ذخیره تصاویر با کیفیت FULL HD نیاز به Blue ray و یا هاردی با حجم بالا داریم .
 

با استفاده از تکنولوژی اسلوموشن می توان کلیپ های آهسته ی زیبایی ثبت کرد که نیاز به دیده شدن جزییات در آن ها وجود دارد . مثل لحظه ی پاشیدن پودر رنگی ، لحظه ی پرتاب دسته گل ، ثبت یک لبخند زیبا ، ترکیدن حباب ، لحظه ی پریدن در آب و ...
تنظیم ضبط آهسته ی فیلم بر اساس فریم بر ثانیه است . هرچه تعداد فریم های ضبط شده بیشتر باشد سرعت پخش فیلم بسیار آهسته خواهد بود و برعکس که این بستگی به نوع دوربین فیلم برداری و قابلیت تنظیم محدوده ی اسلوموشن دارد .
برای پخش ویدیوی اسلوموشونی که با سرعت 300 فریم بر ثانیه ضبط شده است بهترین سرعت پخش آن 30 فریم بر ثانیه خواهد بود .

عکس شاسی مانند لیت ها دارای انواع مختلف اما با تنوع نوعی کمتر هستند و در ضمن ابعاد این عکس ها بزرگ تر و ابعادی مانند 50*70 و یا 100*70 هستند . شاسی ها به تعداد یک و یا دو عدد برای عروس و داماد چاپ می شود .

شاسی ها نسل جرید تابلو عکس های دیواری البته با حذف شیشه از روی قاب تصاویر می باشد . از رایج ترین شاسی ها نوع MDF و یا قاب معلق هستند .

عکس لیت عکس هایی هستند که به عنوان یاد بود از طرف عروس و داماد به دوستان و اقوام داده می شود . این لیت ها داری انواع مختلفی از جمله MDF و پلکسی ، ژورنالی یا طلق PVC هستند . ابعاد لیت با توجه به مدل آن متفاوت است و می توان از یک و یا دو عکس بر روی لیت استفاده کرد .امکان حکاکی اسم روی لیت با طرح دلخواه عروس و داماد وجود دارد . تعداد لیت ها بستگی به تعداد میهمان ها دارد که معمولا به تعداد خانواده ها در نظر گرفته می شود . 

 

به عکاسی عروسی که روزی به غیر از روز عروسی انجام شود فرمالیته گفته می شود . ما به تمامی عروس و دامادها پیشنهاد انجام عکاسی آتلیه ، باغ یا عمارت عروسی را در روزی به غیر روز عروسیشان می دهیم . این از نظر هزینه برای عکاسی هیچ تفاوتی نخواهد داشت . اما مزایای آن برای عروس و داماد نسبت به عکاسی روز مراسمشان بیشتر خواهد بود . 

  • از این نظر که برای عکاسی زمان زیادی دارید .
  • اگر مصافت باغ یا عمارت عکاسی با محل برگزاری عروسی زیاد باشد زمان مناسب برای عکاسی را خواهید داشت .
  • روز مراسم بدون استرس و به موقع به باغ یا تالار برگزاری جشنتان خواهید رسید .
  • برای انتخاب شاسی و لیت مراسمتان زمان کافی خواهید داشت .

از آنجایی که حمل آلبوم عروسی به خاطر سایز بزرگ و احتمال آسیب دیدن آن ممکن نیست بنابراین یک نمونه ی از آلبوم عروسی در سایز کوچک تر که قابل حمل باشد از طرف استودیو باراد به صورت هدیه به عروس و داماد داده می شود . به این آلبوم ها که معمولا در سایز 16*26 هستند آلبوم بوکلت گفته می شود .

  • برای عکاسی در آتلیه همراه داشتن وسایل عروس و داماد مانند سرویس عروس ، دکمه سر دست داماد ، حلقه و ساعت عروس و داماد و جعبه ی هر کدام 
  • یک سری لوازم آرایشی عروس مانند رژ ، سایه ، لاک ، ریمل و ... 
  • لوازم سلیقه ای مانند دستکش و یا کیف عروس

3 یا 4 دست لباس عروس و داماد که از نظر رنگی و یا مدل می توانند ست هم باشند .
کفش ، زیور آلات مناسب با لباس ها را همراه داشته باشید . 

استفاده از هلی شات برای فضاهای مسقف مناسب نیست ، برای همین استفاده از هلی شات برای مراسم توصیه نمی شود . اما اگر مراسم شما شامل سفره عقد فضای باز باشد به شرطی که فضای سفره عقد هم مسقف نباشد می توانید برای فیلم برداری این قسمت مراسم از هلی شات استفاده کنید .
َ