اصول گرفتن عکس های دسته جمعی

عکاسی از یک نفر به مراتب راحت تر از یک گروه است . پس برای آنکه حواستان به تمام افرادی که باید در قاب تصویر قرار بگیرند باشد ، ابتدا تنظیمات دوربین خود را با توجه به محیط تنظیم کنید . سپس افراد را در کادر دوربینتان جای دهید .

  • عکس های دسته جمعی به خاطر وجود افراد ، رنگ ها و چهره ها نیاز به پس زمینه ای ساده و خلوت دارد تا اهمیت افراد در عکس مشخص شود . پس تا جایی که می توانید عکس های دسته جمعی را از نزدیک بگیرید .
  • از افراد بخواهید برای چند لحظه ثابت بمانند تا شما بتوانید چند عکس پشت سر هم تهیه کنید . تا قدرت انتخاب بهترین عکس از میان آن ها را داشته باشید . چرا که بسته بودن چشم یک نفر یا اتفاقاتی مانند آن در عکس های دسته جمعی جالب نخواهد بود .
  • سعی کنید طوری افراد را در کادر عکس های دسته جمعی بچینید که همه دیده شوند . قد بلندها عقب تر و بچه ها به جلوی جمع انتقال پیدا کنند .
  • بهترین زمان برای گرفتن عکس های دسته جمعی معمولا اول مراسم و میهمانی ها است . چرا که در آخر وقت نیمی از افراد به خاطر بی حوصلگی از حضور در عکس ها سر باز خواهند زد .
  • حواستان به تک تک افراد باشد ، شما با دید از روبرو بهترین زاویه را دارید ، پس از شما انتظار می رود کج بودن گردنبند یک خانم ، بد ایستادن یقه ی بلوز یک آقا و بالا رفتن یک آستین کودک را شما دیده و متذکر شود . در عکس های دسته جمعی همه دوست دارند در بهترین حالت خود باشند .
  • اگر تعداد افراد برای عکس های دسته جمعی زیاد شد ، می توانید از بالا عمل عکاسی را انجام دهید . در این صورت چهره افراد که به بالا نگاه می کنند بسیار زیبا ثبت خواهد شد .
  • سعی کنید با توجه به مراسم از جمع بخواهید یک ژست داشته باشند تا بتوانید عکسی یک پارچه ثبت کنید . لبخند زدن ، جدی بودن ، ژست گرفتن ، دست یکدیگر را گرفتن ، به دوربین و یا نقطه ای دیگر نگاه کردن همه باعث می شود افراد حاضر در عکس های دسته جمعی حس صمیمیت به عکس بدهند .
  • حتی گاهی اوقات عکس هایی که هر فردی ساز خود را می زند نیز جالب است . وقتی شما به افراد ژست می دهید انگار خودشان نیستند . پس برای آنکه خود واقعیشان را هم ثبت کنید سعی کنید چند عکس ژست آزاد هم بگیرید .
  • اگر خودتان هم می خواهید در عکس های دسته جمعی قرار بگیرید و فقط نقش عکاس را نداشته باشید بعد از تنظیم دوربین و تایمر ، دوربین را روی سه پایه قرار داده و به جمع بپیوندید . در صورت نداشتن سه پایه می توانید از اجسام دیگری برای ثابت نگاه داشتن دوربین استفاده کنید . برای راهنمایی درباره ی این موضوع مقاله ی  راه هایی برای کم کردن لرزش دوربینرا مطالعه کنید .نظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

عکاسی بارداری

عکاسی بارداری

بیشتر بخوانید
عکاسی مواد غذایی

عکاسی مواد غذایی

بیشتر بخوانید
چگونه سلفی های خاص داشته باشم ؟

چگونه سلفی های خاص داشته باشم ؟

بیشتر بخوانید