عکاسی مدلینگ

قبل از هر چیزی با دیدن نمونه کارهای عکاسی مدلینگ ، یک چارچوب و تکنیک برای عکاسی خود در نظر بگیرید .
 

در عکاسی مدلینگ همانطور که از نامش پیداست سوژه ی اصلی خود شخص ، لباس ها و زیباییش است . پس بیشتر از آنکه به دکور اهمیت دهید خود مدل را مهم جلوه داده و با لباس ، آرایش ، مو و لباس مدل اقدام به تم رنگی در عکس کنید . اگر خود شخص مد نظر عکاسی است از رنگ های ملایم برای آرایش و لباس استفاده کنید و موهای ساده را برای عکاسی مدلینگ ترجیح دهید . اما اگر آرایش و یا لباس مد نظر است می توانید از هر کدام برای تکمیل دیگری با آرایش غلیظ و یا رنگ های تند بهره ببرید .
 

همان قدر که هنر و حرفه ای بودن عکاس در کار عکاسی مدلینگ مهم است ، حرفه ای بودن مدل نیز از اهمیت برخوردار است . اما شما همیشه با مدل های حرفه ای سر و کار ندارید . پس با صبر و حوصله ، استرس را از مدل و یا مدل ها دور کنید و باعث شوید تا احساس راحتی کنند . هر چند کار با چند مدل سخت تر است اما عکس های زیبایی که در نهایت خواهید داشت خستگی را از شما دور خواهد کرد .
 

برای کشیده نشان دادن مدل می توانید از ژست های شکسته و زاویه دار استفاده کنید . برای خلق عکس هایی با ژست های به روز شما هم باید به روز باشید ، با دیدن مجله های مد دنیا می توایند به این مهم دست پیدا کنید .
 

مطمئنا یکی از عوامل تاثیر گذار در عکاسی مدلینگ نور است . استودیو ها به خاطر قابلیت تنظیم نور توسط عکاس از هر زاویه ای محل مناسبی برای عکاسی مدلینگ هستند . استفاده نورسنج کمک زیادی به عکاس در تنظیم دقیق نور خواهد کرد . گذشته از استودیو می توانید در خانه ای با پنجره های بزرگ ، برای داشتن نور طبیعی نیز استفاده کنید . عکاسی مدلینگ در محیطی مانند خانه صمیمی تر و خاص تر خواهد بود . با عکاسی در آیئنه به عکاسی مدلینگ خود جذابیت دهید . اگر عکاسی مدلینگ شما در محیط باز انجام می شود ، نور خورشید کافی خواهد بود اما اگر زاویه عکاسی شما به سمت نور خورشید است و یا نور روز کم است ، به یک منبع نور مصنوعی نیاز خواهید داشت . در عکاسی محیط باز مراقب سایه ها باشید که در عکس شما تاثیر منفی نگذارند . از فضاهای بازی همچون فضای شهری ، روستا ، باغ ، کویر و دریا در عکاسی مدلینگ خود بهره ببرید .
 

بهتر است همان لحظه که مشغول عکاسی مدلینگ هستید ، بلافاصله بعد از گرفتن عکس به آن نگاه کنید تا اگر همان عکسی که مد نظرتان بوده نشده دوباره اقدام به عکاسی از همان زاویه کنید . اینکه بعدا با فتوشاپ عکس را درست می کنم را فراموش کنید . عکس های خام ، معرف واقعی هنر عکاسی شما هستند . راز بهتر شدن شدن و حرفه ای شدن عکاسی مدلینگ و در کل عکاسی شما فقط و فقط تمرین کردن است .نظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل

بیشتر بخوانید
خلاقیت در عکاسی حرفه ای

خلاقیت در عکاسی حرفه ای

بیشتر بخوانید
خلاقیت در عکاسی حرفه ای

خلاقیت در عکاسی حرفه ای

بیشتر بخوانید