عکاسی مدلینگ

قبل از هر چیزی با دیدن نمونه کارهای عکاسی مدلینگ ، یک چارچوب و تکنیک برای عکاسی خود در نظر بگیرید .
 

در عکاسی مدلینگ همانطور که از نامش پیداست سوژه ی اصلی خود شخص ، لباس ها و زیباییش است . پس بیشتر از آنکه به دکور اهمیت دهید خود مدل را مهم جلوه داده و با لباس ، آرایش ، مو و لباس مدل اقدام به تم رنگی در عکس کنید . اگر خود شخص مد نظر عکاسی است از رنگ های ملایم برای آرایش و لباس استفاده کنید و موهای ساده را برای عکاسی مدلینگ ترجیح دهید . اما اگر آرایش و یا لباس مد نظر است می توانید از هر کدام برای تکمیل دیگری با آرایش غلیظ و یا رنگ های تند بهره ببرید .
 

همان قدر که هنر و حرفه ای بودن عکاس در کار عکاسی مدلینگ مهم است ، حرفه ای بودن مدل نیز از اهمیت برخوردار است . اما شما همیشه با مدل های حرفه ای سر و کار ندارید . پس با صبر و حوصله ، استرس را از مدل و یا مدل ها دور کنید و باعث شوید تا احساس راحتی کنند . هر چند کار با چند مدل سخت تر است اما عکس های زیبایی که در نهایت خواهید داشت خستگی را از شما دور خواهد کرد .
 

برای کشیده نشان دادن مدل می توانید از ژست های شکسته و زاویه دار استفاده کنید . برای خلق عکس هایی با ژست های به روز شما هم باید به روز باشید ، با دیدن مجله های مد دنیا می توایند به این مهم دست پیدا کنید .
 

مطمئنا یکی از عوامل تاثیر گذار در عکاسی مدلینگ نور است . استودیو ها به خاطر قابلیت تنظیم نور توسط عکاس از هر زاویه ای محل مناسبی برای عکاسی مدلینگ هستند . استفاده نورسنج کمک زیادی به عکاس در تنظیم دقیق نور خواهد کرد . گذشته از استودیو می توانید در خانه ای با پنجره های بزرگ ، برای داشتن نور طبیعی نیز استفاده کنید . عکاسی مدلینگ در محیطی مانند خانه صمیمی تر و خاص تر خواهد بود . با عکاسی در آیئنه به عکاسی مدلینگ خود جذابیت دهید . اگر عکاسی مدلینگ شما در محیط باز انجام می شود ، نور خورشید کافی خواهد بود اما اگر زاویه عکاسی شما به سمت نور خورشید است و یا نور روز کم است ، به یک منبع نور مصنوعی نیاز خواهید داشت . در عکاسی محیط باز مراقب سایه ها باشید که در عکس شما تاثیر منفی نگذارند . از فضاهای بازی همچون فضای شهری ، روستا ، باغ ، کویر و دریا در عکاسی مدلینگ خود بهره ببرید .
 

بهتر است همان لحظه که مشغول عکاسی مدلینگ هستید ، بلافاصله بعد از گرفتن عکس به آن نگاه کنید تا اگر همان عکسی که مد نظرتان بوده نشده دوباره اقدام به عکاسی از همان زاویه کنید . اینکه بعدا با فتوشاپ عکس را درست می کنم را فراموش کنید . عکس های خام ، معرف واقعی هنر عکاسی شما هستند . راز بهتر شدن شدن و حرفه ای شدن عکاسی مدلینگ و در کل عکاسی شما فقط و فقط تمرین کردن است .نظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

چگونه سلفی های خاص داشته باشم ؟

چگونه سلفی های خاص داشته باشم ؟

بیشتر بخوانید
سبک عکاسی حرفه ای

سبک عکاسی حرفه ای

بیشتر بخوانید
عکاسی بارداری

عکاسی بارداری

بیشتر بخوانید