انتخاب باغ یا تالار عروسی مناسب

در مقاله ی "برنامه ریزی دقیق عروسی"پیشنهاد شده است که باغ یا تالار جشن عروسی را 6 ماه قبل از جشن عروسی رزرو کنید .

برای انتخاب باغ یا تالار عروسی باید از دو جهت دید را بررسی کنید ، یکی از دید عروس و داماد و دیگری از دید میهمان ها است . فراموش نکنید محل برگزاری جشن عروسی یکی از موارد مربوط به میهمان ها و یا تنها مورد مربوط به آن ها است . پس از نظر میهمان ها هم ان را بررسی کنید .

 

از دید میهمان ها چه مواردی را  بررسی کنیم ؟

 • باغ یا تالار عروسی را در منطقه ای انتخاب کنید که از نظر مسیر و دسترسی به عمده ی میهمان ها نزدیک باشد .
   
 • منطقه ی  باغ یا تالار را از نظر ساعات ترافیک بررسی کنید .چراکه اگر ترافیک سنگین باشد ممکن است نیمی از میهمان ها بعد از عروس و داماد به جشن برسند .
   
 • این مورد را حتما در نظر بگیرید که باغ یا تالار دارای پارگینک باشد و یا در اطراف آن به راحتی محلی برای پارک خودرو میهمان ها وجود داشته باشد .
   
 • تمیزی روکش میز و صندلی های میهمان ها یکی از با اهمیت ترین موارد است که اغلب به آن توجه نمی شود . اگر صندلی ها و میزها دارای روکش پارچه ای هستند حتما تاکید کنید روز قبل از مراسم شما تمامی آن ها شسته شوند و اگر برایتان امکان پذیر است خودتان و یا یک دوست را روز قبل از مراسم برای بررسی این ورود به محل برگزاری جشن بفرستید .
   
 • وجود فضای مناسب اتاق پرو و همچنین وجود آینه های قدی به تعداد کافی ، یکی از موارد پر اهمیت برای میهمان های خانم است .
   
 • محل سرویس های بهداشتی را نیز بررسی کنید . برای خانم ها راه رفتن با کفش پاشنه بلند به گوشه ای از باغ که فاقد سنگ فرش بوده و راهی با شن تزئین شده بسیار مشکل خواهد بود . تمیزی و داشتن تعداد کافی سرویس بهداشتی نیز از اهمیت برخوردار است .
   
 • وجود سرویس تهویه و سرویس های گرمایشی و سرمایشی مناسب را برای فصل های مرتبط را بررسی کنید .
   
 • در نهایت میوه ، شیرینی و غذا چشمگیرترین موردی است که برای میهمان ها تدارک دیده می شود . سعی کنید حتما قبل از بستن قرارداد یک روز برای تست غذا به باغ یا تالار مورد نظرتان بروید . چند تاریخ برگزاری عروسی را از مدیر باغ یا تالار سوال کنید و یک روز به صورت سر زده برای بررسی غذا و نظم کارکنان باغ به آن جا بروید . اگر باغ یا تالار مسئول خریداری میوه و شیرینی روز جشن است حتما از نظر کیفیت و تازگی آن ها را نیز بررسی کنید .
   
 • به تازگی در بعضی باغ و یا تالارها محلی برای بازی بچه ها تعبیه شده است . از نظر ایمنی و اینکه فردی برای مراقبتت از کودکان در آن محل حضور دائم خواهد داشت مطمئن شوید .

 

از دید عروس و داماد چه مواردی را بررسی کنیم ؟

واقعیت این است که محل برگزاری جشن بیشتر از نظر میهمان ها اهمیت دارد . اما مواردی نیز از نظر عروس و داماد پر اهمیت است .

 • محل برگزاری جشن را نزدیک به آرایشگاه و آتلیه عکاسی انتخاب کنید تا برای رسیدن به جشن از نظر مسافت به مشکل برخورد نکنید .
   
 • ظرفیت سالن باید نزدیک به تعداد میهمان های شما باشد . اگر 300 نفر میهمان دارید باغ یا تالاری با 400 نفر ظرفیت مناسب ما خواهد بود . ظرفیت محل برگزاری جشن نباید دقیقا به تعداد میهمان ها باشد و همچنین نباید خیلی بیشتر از ظرفیت میهمان ها نیز باشد چرا که خالی بودن نیم بیشتر سالن هرچند که میهمان های شما زیاد باشند به چشم خواهد آمد .
   
 • جایگاه عروس و داماد از نظر زیبایی چیدمان ، صندلی های مناسب ، فضای مناسب برای عروس هایی که لباسی با دنباله ی بلند داشته باشند .
   
 • اگر سفره عقد دارید محل چیدمان سفره را از نظر فضا بررسی کنید . اینکه بعد از چیدن سفره عقد رفت و آمد همچنان میسر باشد اهمیت زیادی دارد . اگر خود باغ یا تالار مسئول چیدن سفره ی عقد شما خواهد بود حتما مواردی را که نیاز است خودتان روز عقد آن ها را به سفره اضافه کنید سوال کنید . ظرف و خود عسل ، قرآن ، شکلات و ... از چیزهایی هستند که معمولا آوردن آن ها با خودتان است .
   
 • پیست رقص جایی است که عمده ی فیلم شما از آن جا گرفته خواهد شد پس روی این مورد نیز حساست به خرج دهید . فضای پیست رقص هر چه بزرگ تر باشد بهتر است . اگر سکویی برای پیست در نظر گرفته شده باشد خیلی بهتر خواهد بود .حتی اگر به صورت یک پله با ارتفاع کم از بقیه ی باغ یا تالار جدا شده باشد نیز کافی است .
   
 • اگر آتلیه برای فیلم برداری مراسم شما از کرین استفاده خواهد کرد ، به بلند بودن سقف محل برگزاری جشن دقت کنید تا استفاده از کرین در آن میسر باشد .

 

در نهایت حتی اگر یکی از دوستان و یا اقوام شما به تازگی در باغ یا تالاری جشن عروسی خود را برگزار کرده حتما از آن ها نحوه ی سرویس دهی کارکنان و عمل به موارد قرارداد را سوال کنید . در نهایت شما نیز حتما از نظر خودتان دوباره محل برگزاری جشن را مورد بررسی قرار دهید . 

 

همچنین بخوانید :

غلبه بر استرس جشن عروسی

برنامه ریزی دقیق عروسینظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

دسته گل عروسی را به دقت انتخاب کنید

دسته گل عروسی را به دقت انتخاب کنید

بیشتر بخوانید
راهنمای انتخاب تاج عروس

راهنمای انتخاب تاج عروس

بیشتر بخوانید
برنامه ریزی دقیق عروسی

برنامه ریزی دقیق عروسی

بیشتر بخوانید