نکاتی برای خوش عکس بودن

در مقاله ی " چگونه سلفی های خاص داشته باشم ؟ " به نکاتی راجع به داشتن عکس سلفی ایده آل اشاره کردیم . در این مقاله نیز به عکس هایی که از دوربین پشت گوشی گرفته می شود می پردازیم .

حتما از بعضی افراد شنیده اید یا خودتان جز همان افرادی هستید که معتقدند خوش عکس نیستند . فتوژنیک بودن و یا همان خوش عکس بودن در وجود بعضی افراد وجود دارد . کسانی که از دوربین نمی ترسند همان خوش عکس ها نام دارند . اگر شما جز این دسته نیستید نگران نباشید ، با ما همراه شوید تا چگونه خوش عکس بودن را بیاموزید .

 

 • جلوی آینه بایستید و زاویه و ژست ایستادنی که به شما می آید را پیدا کنید . سعی کنید در مهمانی ها خوش تیپ و مرتب ظاهر شوید تا دلیلی برای فرار کردن از دوربین نداشته باشد .
   
 • به دوستتان که مشغول عکاسی از شماست ایده بدهید ، مثلا اگر با یک سوژه ی خاص عکس می اندازید مطمئن شوید کاملا در عکس قرار می گیرد . عکس داشتن با یک مجسمه که سرش در عکس نیست اصلا جالب نخواهد بود . به او تاکید کنید چه چیزی در پشت صحنه برای شما مهم است و می خواهید در عکس باشد .
   
 • از لبخند زدن های مصنوعی دست بردارید . اگر دندان های مرتب و زیبایی دارید حتما در عکس ها بخندید طوری که دندان های زیبایتان مشخص شود . البته در این امر نباید زیاده روی کرد . چه دندان های زیبایی داشته باشید چه نه ، یه لبخند ملیح نیز به خوش عکس بودن شما کمک خواهد کرد . فراموش نکنید لبخند زدن یکی از مشخصه های خوش عکس هاست .
   
 • اگر چهره ی شما جدی است ، مورد قبل به کار شما نمی آید . راز خوش عکس بودن شما در جدی بودن و یا حتی اخم کردن در بعضی عکس هاست . اخم در حدی کم و قابل قبول ، مراقب زیاده روی در این امر باشید .
   
 • به عکس هایی که یک عکاس حرفه ای به شما ژست داده دقت کنید . عکاس ها به سادگی و با دقت به عناصر صورت و شخصیت اشخاص پیشنهاد ژست هایی به آن ها می دهند که مختص خودشان باشد . در کل با نگاه کردن به عکس های دیگران نیز می توانید مدل ایستادن آن ها را جلوی آیئنه تمرین کنید و بهترین ژست ها را برای عکس تمام قد و یا پرتره از خود برگزینید .


نباید های خوش عکس شدن :

 • سرتان را خیلی به یک سمت خم نکنید .
 • حواستان به طرز قرار گرفتن سر و گردنتان باشد ، خوش عکس ها غبغب ندارند .
 • دو دست خود را در کنار بدن قرار ندهید و یا هر دو دست را به پشت بدن نبرید . برای خانم ها یک دست به کمر و کمی متمایل کردن کمر به همان سمت و برای آقایان یک دست در جیب شلوار توصیه می شود .
 • صاف ایستادن و مستقیم به دوربین خیره شدن از عادت خوش عکس ها نیست . از این کار اجتناب کنید .جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

راه هایی برای کم کردن لرزش دوربین

راه هایی برای کم کردن لرزش دوربین

بیشتر بخوانید
عکاسی بارداری

عکاسی بارداری

بیشتر بخوانید
سبک عکاسی حرفه ای

سبک عکاسی حرفه ای

بیشتر بخوانید