نکاتی برای خوش عکس بودن

در مقاله ی " چگونه سلفی های خاص داشته باشم ؟ " به نکاتی راجع به داشتن عکس سلفی ایده آل اشاره کردیم . در این مقاله نیز به عکس هایی که از دوربین پشت گوشی گرفته می شود می پردازیم .

حتما از بعضی افراد شنیده اید یا خودتان جز همان افرادی هستید که معتقدند خوش عکس نیستند . فتوژنیک بودن و یا همان خوش عکس بودن در وجود بعضی افراد وجود دارد . کسانی که از دوربین نمی ترسند همان خوش عکس ها نام دارند . اگر شما جز این دسته نیستید نگران نباشید ، با ما همراه شوید تا چگونه خوش عکس بودن را بیاموزید .

 

 • جلوی آینه بایستید و زاویه و ژست ایستادنی که به شما می آید را پیدا کنید . سعی کنید در مهمانی ها خوش تیپ و مرتب ظاهر شوید تا دلیلی برای فرار کردن از دوربین نداشته باشد .
   
 • به دوستتان که مشغول عکاسی از شماست ایده بدهید ، مثلا اگر با یک سوژه ی خاص عکس می اندازید مطمئن شوید کاملا در عکس قرار می گیرد . عکس داشتن با یک مجسمه که سرش در عکس نیست اصلا جالب نخواهد بود . به او تاکید کنید چه چیزی در پشت صحنه برای شما مهم است و می خواهید در عکس باشد .
   
 • از لبخند زدن های مصنوعی دست بردارید . اگر دندان های مرتب و زیبایی دارید حتما در عکس ها بخندید طوری که دندان های زیبایتان مشخص شود . البته در این امر نباید زیاده روی کرد . چه دندان های زیبایی داشته باشید چه نه ، یه لبخند ملیح نیز به خوش عکس بودن شما کمک خواهد کرد . فراموش نکنید لبخند زدن یکی از مشخصه های خوش عکس هاست .
   
 • اگر چهره ی شما جدی است ، مورد قبل به کار شما نمی آید . راز خوش عکس بودن شما در جدی بودن و یا حتی اخم کردن در بعضی عکس هاست . اخم در حدی کم و قابل قبول ، مراقب زیاده روی در این امر باشید .
   
 • به عکس هایی که یک عکاس حرفه ای به شما ژست داده دقت کنید . عکاس ها به سادگی و با دقت به عناصر صورت و شخصیت اشخاص پیشنهاد ژست هایی به آن ها می دهند که مختص خودشان باشد . در کل با نگاه کردن به عکس های دیگران نیز می توانید مدل ایستادن آن ها را جلوی آیئنه تمرین کنید و بهترین ژست ها را برای عکس تمام قد و یا پرتره از خود برگزینید .


نباید های خوش عکس شدن :

 • سرتان را خیلی به یک سمت خم نکنید .
 • حواستان به طرز قرار گرفتن سر و گردنتان باشد ، خوش عکس ها غبغب ندارند .
 • دو دست خود را در کنار بدن قرار ندهید و یا هر دو دست را به پشت بدن نبرید . برای خانم ها یک دست به کمر و کمی متمایل کردن کمر به همان سمت و برای آقایان یک دست در جیب شلوار توصیه می شود .
 • صاف ایستادن و مستقیم به دوربین خیره شدن از عادت خوش عکس ها نیست . از این کار اجتناب کنید .جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

چگونه سلفی های خاص داشته باشم ؟

چگونه سلفی های خاص داشته باشم ؟

بیشتر بخوانید
عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل

بیشتر بخوانید
 یا سرعت شاتر Shutter Speed

یا سرعت شاتر Shutter Speed

بیشتر بخوانید