مراسم عقد و انتخاب سفره عقد

مراسم عقد از این نظر که عروس و داماد به هم محرم می شوند جز مراسم های به یاد ماندنی برای آن ها خواهد بود . چه مراسم عقد در محضر باشد یا خانه یا در روز عروسی در تالار یا باغ و حتی به صورت سوری در روز عروسی ، یک سری نکته های ریز و درشت برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم عقد تان داریم . جشن بزرگ و با تعداد میهمان های زیاد مانند لیست کارهای عروسی خواهد بود .

 • انتخاب تاریخ مراسم عقد و هماهنگی با محضر اولین قدم شما به حساب می آید . اگر مراسم در تالار برگزار می شود به فکر رزرو سالن نیز باشید .
 • خرید حلقه و یک زیر لفظی برای عروس را فراموش نکنید .
 • اگر عقد به صورت محضری باشد یک کت و دامن یا شلوار سفید و اگر برای یک جشن بزرگ به دنبال پیراهن نامزدی برای عروس و کت و شلوار برای داماد باشید . اگر روز مراسم عقد و عروسی یکی باشد لباس عروس و کت و شلوار داماد را خریداری کنید .
 • انتخاب دسته گل عروس ، آرایشگاه و آتلیه در روز مراسم عقد را فراموش نکنید . اگر مراسم به صورت محضری باشد و نیازی به آرایشگاه رفتن احساس نمی کنید به شما توصیه می کنم هرچند کم اما به آتلیه بروید و چند عکس برای ماندگار شدن آن روز داشته باشید .
 • لیست میهمان های مراسم عقد را بنویسید . از محضر تعداد میهمان هایی که می توانند همراه عروس و داماد باشند را سوال کنید و فقط بزرگ ترها را به این مراسم مهم دعوت کنید . از کسانی که فرزند کوچک دارند خواهش کنید در این روز آن ها را همراه خود نیاورند .
 • اکثر محضر ها سفره عقد دارند پس قبل از رزرو محضر سفره عقد آن را رویت کنید . همینطور اگر تعداد میهمان های شما با فضای اتاق عقد محضر همخوانی نداشته باشد با مشکل مواجه خواهید شد . پس اگر سفره عقد دلخواهتان نبود و یا فضای موجود برای مراسم عقد شما کوچک بود به محضر دیگری مراجعه کنید .
 • حتما وسایلی که برای سفره عقد باید توسط خود شما آورده شود را سوال کنید . وسایلی مانند جای حلقه ، ظرف و خود عسل ، قرآن ، آینه و شمعدان ، اسپند و ... حتی اگر به طور مثال آینه در سفره عقد موجود بود اما شما دوست داشتید آینه و شمعدان خودتان را در سفره عقد قرار دهید ، این موضوع را از قبل با محضر هماهنگ کنید .
 • شیرینی و شکلات را در سفره عقد قرار دهید و بعد از مراسم عقد از میهمان هایتان پذیرایی کنید . همچنین می توانید به تعداد میهمان ها گیف تهیه کنید .
 • اصل شناسنامه عروس و داماد و شناسنامه پدر عروس را برای مراسم عقد به همراه داشته باشید . روزی که برای رزرو محضر می روید یک معرفی نامه آزمایشگاه برای شما صادر می شود . روز عقد جواب آزمایش ها را فراموش نکنید .
 • شرایط ضمن عقد که از قبل بین عروس و داماد گذاشته شده است را بر روی یک برگه نوشته به محضردار تحویل دهید تا قبل از عقد آن را مطالعه کرده و نداشتن منع قانونی آن را به شما اعلام کند .
 • ساعت مراسم عقد و محل محضر را طوری در نظر بگیرید که بعد از آن برای برگشتن به خانه و پذیرایی از میهمان ها در ترافیک نمانید و بتوانید جشنی هرچند کوچک را به همراه خانواده هایتان داشته باشید .

  مدل های زیبای سفره عقد را در آلبوم سفره عقد مشاهده کنید .نظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

غلبه بر استرس جشن عروسی

غلبه بر استرس جشن عروسی

بیشتر بخوانید
دسته گل عروسی را به دقت انتخاب کنید

دسته گل عروسی را به دقت انتخاب کنید

بیشتر بخوانید
مراسم عقد و انتخاب سفره عقد

مراسم عقد و انتخاب سفره عقد

بیشتر بخوانید