مراسم عقد و انتخاب سفره عقد

مراسم عقد از این نظر که عروس و داماد به هم محرم می شوند جز مراسم های به یاد ماندنی برای آن ها خواهد بود . چه مراسم عقد در محضر باشد یا خانه یا در روز عروسی در تالار یا باغ و حتی به صورت سوری در روز عروسی ، یک سری نکته های ریز و درشت برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم عقد تان داریم . جشن بزرگ و با تعداد میهمان های زیاد مانند لیست کارهای عروسی خواهد بود .

 • انتخاب تاریخ مراسم عقد و هماهنگی با محضر اولین قدم شما به حساب می آید . اگر مراسم در تالار برگزار می شود به فکر رزرو سالن نیز باشید .
 • خرید حلقه و یک زیر لفظی برای عروس را فراموش نکنید .
 • اگر عقد به صورت محضری باشد یک کت و دامن یا شلوار سفید و اگر برای یک جشن بزرگ به دنبال پیراهن نامزدی برای عروس و کت و شلوار برای داماد باشید . اگر روز مراسم عقد و عروسی یکی باشد لباس عروس و کت و شلوار داماد را خریداری کنید .
 • انتخاب دسته گل عروس ، آرایشگاه و آتلیه در روز مراسم عقد را فراموش نکنید . اگر مراسم به صورت محضری باشد و نیازی به آرایشگاه رفتن احساس نمی کنید به شما توصیه می کنم هرچند کم اما به آتلیه بروید و چند عکس برای ماندگار شدن آن روز داشته باشید .
 • لیست میهمان های مراسم عقد را بنویسید . از محضر تعداد میهمان هایی که می توانند همراه عروس و داماد باشند را سوال کنید و فقط بزرگ ترها را به این مراسم مهم دعوت کنید . از کسانی که فرزند کوچک دارند خواهش کنید در این روز آن ها را همراه خود نیاورند .
 • اکثر محضر ها سفره عقد دارند پس قبل از رزرو محضر سفره عقد آن را رویت کنید . همینطور اگر تعداد میهمان های شما با فضای اتاق عقد محضر همخوانی نداشته باشد با مشکل مواجه خواهید شد . پس اگر سفره عقد دلخواهتان نبود و یا فضای موجود برای مراسم عقد شما کوچک بود به محضر دیگری مراجعه کنید .
 • حتما وسایلی که برای سفره عقد باید توسط خود شما آورده شود را سوال کنید . وسایلی مانند جای حلقه ، ظرف و خود عسل ، قرآن ، آینه و شمعدان ، اسپند و ... حتی اگر به طور مثال آینه در سفره عقد موجود بود اما شما دوست داشتید آینه و شمعدان خودتان را در سفره عقد قرار دهید ، این موضوع را از قبل با محضر هماهنگ کنید .
 • شیرینی و شکلات را در سفره عقد قرار دهید و بعد از مراسم عقد از میهمان هایتان پذیرایی کنید . همچنین می توانید به تعداد میهمان ها گیف تهیه کنید .
 • اصل شناسنامه عروس و داماد و شناسنامه پدر عروس را برای مراسم عقد به همراه داشته باشید . روزی که برای رزرو محضر می روید یک معرفی نامه آزمایشگاه برای شما صادر می شود . روز عقد جواب آزمایش ها را فراموش نکنید .
 • شرایط ضمن عقد که از قبل بین عروس و داماد گذاشته شده است را بر روی یک برگه نوشته به محضردار تحویل دهید تا قبل از عقد آن را مطالعه کرده و نداشتن منع قانونی آن را به شما اعلام کند .
 • ساعت مراسم عقد و محل محضر را طوری در نظر بگیرید که بعد از آن برای برگشتن به خانه و پذیرایی از میهمان ها در ترافیک نمانید و بتوانید جشنی هرچند کوچک را به همراه خانواده هایتان داشته باشید .

  مدل های زیبای سفره عقد را در آلبوم سفره عقد مشاهده کنید .نظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

حلقه ی ازدواج را چگونه انتخاب کنیم ؟

حلقه ی ازدواج را چگونه انتخاب کنیم ؟

بیشتر بخوانید
برنامه ریزی دقیق عروسی

برنامه ریزی دقیق عروسی

بیشتر بخوانید
کفش عروسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

کفش عروسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

بیشتر بخوانید