عکاسی در سفر

اهمیت داشتن عکس های ناب در سفر همیشه بعد از بازگشت از مسافرت برایتان مشخص می شود . اگر شما هم حجمی از عکس های بی هدف دارید که در سفر هایتان ثبت کرده اید و نتوانستید از سفرهایتان عکس های خاطره انگیز داشته باشید ایده های ما را برای سفر بعدی به خاطر داشته باشید . نکته های عکاسی سفری صرفا برای مسافرت نیست ، همین که شما از خانه خارج می شوید مشغول یک سفر درون شهری هستید و با تمرین در روزهای عادی دید خود را برای ثبت عکس های زیبا در سفر آماده کنید .
 

 1. اگر تنها هدف شما از یک سفر ، عکاسی از آن شهر و فرهنگ و تاریخ آن شهر باشد و به صورت خاص عکاسی سفری سبک عکاسی شما باشد ، همیشه باید دست به دوربین باشید و هیچ سوژه ای را قبل از ثبت کردن از دست ندهید . در غیر این صورت عکاسی را فقط به سوژه های ناب و خاص اختصاص دهید و وقتی از یک منظره به وجد آمدید و یا لباس های محلی ها برایتان جالب بود دست به دوربین شوید .
   
 2. شناخت شهر مقصد چه از نظر مکان های دیدنی و چه از نظر فرهنگی به شما کمک خواهد کرد تا عکس های خاصی ثبت کنید . مثلا دانستن اینکه در این شهر اولین فانوس دریایی ساخته شده هنوز مشغول به کار است ، شما را راغب می کند حتما از این سوژه یک عکس هم شده تهیه کنید . پس قبل از سفر ، تاریخ و فرهنگ آن شهر را مورد مطالعه قرار دهید .
   
 3. مکان های تاریخی و مناظر شهر مورد نظرتان را بشناسید ، بهترین زاویه ی عکاسی از بنا ها را می توانید قبل از سفر در عکس هایی که قبلا ثبت شده ببینید . دیدن عکس های مقصد سفر قبل از رفتن به آن جا به شما کمک خواهد کرد تا دیدی بهتر نسبت به آن مکان داشته باشید . با دیدن عکس هایی که قبلا ثبت شده می توانید از خلاقیت خودتان استفاده کنید و یک زاویه ی جدید از آن بنا یا منظره ثبت کنید .
   
 4. با عکاسی از مردم ، محله ها ، بازار های روز ، غذاها ، شغل های محلی مانند ماهیگیری و ... می تواند احساس و فرهنگ را در عکس هایتان نشان داده و به آن ها هویت ببخشد .
   
 5. قبل از سفر تصمیم خود را برای نوع عکاسی تعیین کنید و لنز و یا لنزهای مناسب برای عکاسی را همراه خود داشته باشید .
   
 6. سفرتان را از شروع تا پایان ثبت کنید . اولین عکس می تواند از کوله پشتی خالی و لوازم سفرتان باشد . اینگونه می توانید داستان یک سفر را از دید خودتان ثبت کنید .
   
 7. عکاسی در نور روز و عکاسی در شب دو دید متفاوت از یک مکان و یک سوژه به شما خواهد داد . یک بنا در روز با زیبایی تاریخی و در شب با نورپردازی و رقص نورها جلوه ی متفاوتی خواهد داشت .
   
 8. فراموش نکنید تصویری از خودتان چه با عکاسی سلفی و  چه با سه پایه و کمک گرفتن از فردی دیگر داشته باشید . می توانید در کنار عکاسی سفر و توجه به نکته ها یک سری عکس از خودتان  با یک کادربندی و ژست ثابت که در عکس ها پشت صحنه ها و بعضا لباس هایتان تغییر می کند ، داشه باشید . در نهایت می توانید با پشت هم قراردادن عکس ها به صورت فیلم و گذاشتن یک آهنگ محلی از همان شهر یک فیلم کوتاه ناب داشته باشید .نظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل

بیشتر بخوانید
خلاقیت در عکاسی حرفه ای

خلاقیت در عکاسی حرفه ای

بیشتر بخوانید
عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل

بیشتر بخوانید