انتخاب باغ یا تالار عروسی مناسب

در مقاله ی "برنامه ریزی دقیق عروسی"پیشنهاد شده است که باغ یا تالار جشن عروسی را 6 ماه قبل از جشن عروسی رزرو کنید .

برای انتخاب باغ یا تالار عروسی باید از دو جهت دید را بررسی کنید ، یکی از دید عروس و داماد و دیگری از دید میهمان ها است . فراموش نکنید محل برگزاری جشن عروسی یکی از موارد مربوط به میهمان ها و یا تنها مورد مربوط به آن ها است . پس از نظر میهمان ها هم ان را بررسی کنید .

 

از دید میهمان ها چه مواردی را  بررسی کنیم ؟

 • باغ یا تالار عروسی را در منطقه ای انتخاب کنید که از نظر مسیر و دسترسی به عمده ی میهمان ها نزدیک باشد .
   
 • منطقه ی  باغ یا تالار را از نظر ساعات ترافیک بررسی کنید .چراکه اگر ترافیک سنگین باشد ممکن است نیمی از میهمان ها بعد از عروس و داماد به جشن برسند .
   
 • این مورد را حتما در نظر بگیرید که باغ یا تالار دارای پارگینک باشد و یا در اطراف آن به راحتی محلی برای پارک خودرو میهمان ها وجود داشته باشد .
   
 • تمیزی روکش میز و صندلی های میهمان ها یکی از با اهمیت ترین موارد است که اغلب به آن توجه نمی شود . اگر صندلی ها و میزها دارای روکش پارچه ای هستند حتما تاکید کنید روز قبل از مراسم شما تمامی آن ها شسته شوند و اگر برایتان امکان پذیر است خودتان و یا یک دوست را روز قبل از مراسم برای بررسی این ورود به محل برگزاری جشن بفرستید .
   
 • وجود فضای مناسب اتاق پرو و همچنین وجود آینه های قدی به تعداد کافی ، یکی از موارد پر اهمیت برای میهمان های خانم است .
   
 • محل سرویس های بهداشتی را نیز بررسی کنید . برای خانم ها راه رفتن با کفش پاشنه بلند به گوشه ای از باغ که فاقد سنگ فرش بوده و راهی با شن تزئین شده بسیار مشکل خواهد بود . تمیزی و داشتن تعداد کافی سرویس بهداشتی نیز از اهمیت برخوردار است .
   
 • وجود سرویس تهویه و سرویس های گرمایشی و سرمایشی مناسب را برای فصل های مرتبط را بررسی کنید .
   
 • در نهایت میوه ، شیرینی و غذا چشمگیرترین موردی است که برای میهمان ها تدارک دیده می شود . سعی کنید حتما قبل از بستن قرارداد یک روز برای تست غذا به باغ یا تالار مورد نظرتان بروید . چند تاریخ برگزاری عروسی را از مدیر باغ یا تالار سوال کنید و یک روز به صورت سر زده برای بررسی غذا و نظم کارکنان باغ به آن جا بروید . اگر باغ یا تالار مسئول خریداری میوه و شیرینی روز جشن است حتما از نظر کیفیت و تازگی آن ها را نیز بررسی کنید .
   
 • به تازگی در بعضی باغ و یا تالارها محلی برای بازی بچه ها تعبیه شده است . از نظر ایمنی و اینکه فردی برای مراقبتت از کودکان در آن محل حضور دائم خواهد داشت مطمئن شوید .

 

از دید عروس و داماد چه مواردی را بررسی کنیم ؟

واقعیت این است که محل برگزاری جشن بیشتر از نظر میهمان ها اهمیت دارد . اما مواردی نیز از نظر عروس و داماد پر اهمیت است .

 • محل برگزاری جشن را نزدیک به آرایشگاه و آتلیه عکاسی انتخاب کنید تا برای رسیدن به جشن از نظر مسافت به مشکل برخورد نکنید .
   
 • ظرفیت سالن باید نزدیک به تعداد میهمان های شما باشد . اگر 300 نفر میهمان دارید باغ یا تالاری با 400 نفر ظرفیت مناسب ما خواهد بود . ظرفیت محل برگزاری جشن نباید دقیقا به تعداد میهمان ها باشد و همچنین نباید خیلی بیشتر از ظرفیت میهمان ها نیز باشد چرا که خالی بودن نیم بیشتر سالن هرچند که میهمان های شما زیاد باشند به چشم خواهد آمد .
   
 • جایگاه عروس و داماد از نظر زیبایی چیدمان ، صندلی های مناسب ، فضای مناسب برای عروس هایی که لباسی با دنباله ی بلند داشته باشند .
   
 • اگر سفره عقد دارید محل چیدمان سفره را از نظر فضا بررسی کنید . اینکه بعد از چیدن سفره عقد رفت و آمد همچنان میسر باشد اهمیت زیادی دارد . اگر خود باغ یا تالار مسئول چیدن سفره ی عقد شما خواهد بود حتما مواردی را که نیاز است خودتان روز عقد آن ها را به سفره اضافه کنید سوال کنید . ظرف و خود عسل ، قرآن ، شکلات و ... از چیزهایی هستند که معمولا آوردن آن ها با خودتان است .
   
 • پیست رقص جایی است که عمده ی فیلم شما از آن جا گرفته خواهد شد پس روی این مورد نیز حساست به خرج دهید . فضای پیست رقص هر چه بزرگ تر باشد بهتر است . اگر سکویی برای پیست در نظر گرفته شده باشد خیلی بهتر خواهد بود .حتی اگر به صورت یک پله با ارتفاع کم از بقیه ی باغ یا تالار جدا شده باشد نیز کافی است .
   
 • اگر آتلیه برای فیلم برداری مراسم شما از کرین استفاده خواهد کرد ، به بلند بودن سقف محل برگزاری جشن دقت کنید تا استفاده از کرین در آن میسر باشد .

 

در نهایت حتی اگر یکی از دوستان و یا اقوام شما به تازگی در باغ یا تالاری جشن عروسی خود را برگزار کرده حتما از آن ها نحوه ی سرویس دهی کارکنان و عمل به موارد قرارداد را سوال کنید . در نهایت شما نیز حتما از نظر خودتان دوباره محل برگزاری جشن را مورد بررسی قرار دهید . 

 

همچنین بخوانید :

غلبه بر استرس جشن عروسی

برنامه ریزی دقیق عروسینظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

حلقه ی ازدواج را چگونه انتخاب کنیم ؟

حلقه ی ازدواج را چگونه انتخاب کنیم ؟

بیشتر بخوانید
کفش عروسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

کفش عروسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

بیشتر بخوانید
مراسم عقد و انتخاب سفره عقد

مراسم عقد و انتخاب سفره عقد

بیشتر بخوانید