خلاقیت در عکاسی حرفه ای

بعد از مطالعه ی مقاله ی "سبک عکاسی حرفه ای" و انتخاب و شناخت سبک عکاسی خودتان حالا نوبت به نگاه متفاوت رسیده است . خلاقیت در عکاسی یعنی داشتن نگاهی که یک سوژه و یا منظره را از دید شما طوری به تصویر بکشد که حالت معمولی خود را از دست بدهد و تبدیل به یک ایده ی ناب شود . با کمی اضافه کردن خلاقیت در عکاسی ، حرفه ای شوید .

باید در هر بار دست به دوربین شدن طوری عکاسی کنید که عکس ثبت شده مختص به خودتان باشد و لازمه ی یک عکاسی حرفه ای , داشتن خلاقیت در عکاسی است .

ثبت عکس های پویا به آسانی ، خلاقیت در عکاسی شما را تقویت خواهد کرد . در این جا چند ایده برای عکاسی پویا به شما ارائه خواهیم داد . خلاقیت در عکاسی این نیست که به مکان هایی بروید که کمتر کسی رفته و عکس هایی ثبت کنید که کمتر گرفته شده باشد . به سادگی و با نگاهی به دور و برتان می توانید خلاقیت در عکاسی را در وجود خود بیدار کنید .

ایده هایی برای عکاسی خلاقانه :

 1. روبروی خانه ی شما مشغول تخریب یک ساختمان هستند پس دست به کار شوید . دوربین و سه پایه خود را بردارید ، در محلی معین آن را قرار دهید و از محل استقرار سه پا عکس بگیرید تا برای دفعات بعد بتوانید همین زاویه را داشته باشید . سپس یک عکس از ساختمان در حال تخریب ثبت کنید . هر ماه یک بار به همان نقطه بازگردید و عکسی جدید  ثبت کنید . بعد از اتمام بازسازی ساختمان و نگاه کردن عکس ها به صورت پشت سر هم از نتیجه ی کار راضی خواهید بود . می توانید با قرار دادن عکس ها به صورت پشت سر هم یک  کلیپ زیبا درست کنید . این یک نمونه از خلاقیت در عکاسی است . عکاسی از یک درخت در چهار فصل نیز می تواند ایده ی خوبی باشد .
   
 2. عکاسی پرتره از خودتان می تواند خلاقیت در عکاسی شما را بهبود بخشد . در درجه ی اول نمونه عکس های پرتره را به دقت نگاه کنید و ایده بگیرید . با لباس های مختلف ، ژست های متفاوت ، لبخند و اخم ، زاویه های متفاوت و تغییر تنظیمات دوربین در هر کدام خودتان را به تصویر بکشید . با مقایسه عکس ها بهترین خود را چه در ژست و چه در امر عکاسی دریابید .
   
 3. یک شی و یا یک رنگ را برای خود در نظر بگیرید . مثلا وضعیت سطل زباله در محله های مختلف و یا رنگ بنفش در اشیا و جاهای مختلف . دوربین به دست باشید ، هر جا که آن شی و یا آن رنگ را دیدید آن را ثبت کنید .برای خلاقیت در عکاسی نیازی نیست برای شکار سوژه به جاهای دور بروید ، همین که از خانه تا محل کار ، دانشگاه و یا باشگاه حواستان به اطراف باشد کافی ست . با ترکیب این عکس ها مجموعه ی زیبایی به دست خواهید آورد .
   
 4. برای ثبت خلاقیت در عکاسی تان همیشه باید دوربین همراهتان باشد . با دیدی متفاوت به اطرافتان نگاه کنید . به هر منظره ای نگاه می کنید فکر کنید که چطور می توانم با دید خودم عکسی متفاوت از این منظره ثبت کنم . تا زمانی که ایده ای به ذهنتان نرسیده عکاسی نکنید . اول خوب فکر کنید ، منظره را از قاب دوربینتان ببینید و اگر از نظر شما متفاوت آمد اقدام به عکاسی کنید .
   
 5. زندگی را از دید دیگران ثبت کنید . از یک دوست بخواهید اجازه دهد از یک روز کاریش عکاسی کنید . با او همراه شوید و دید او را به تصویر بکشید . در نهایت با نوشتن موضوع "یک روز از دید یک پرستار" به عکس ها هویت دهید و خلاقیت در عکاسی خود را به رخ بیننده بکشید .
   
 6. خلاقیت در عکاسی مختص روز نیست پس از عکاسی در شب غافل نشوید و با مطالعه ی  مقاله " عکاسی شب " از آن لذت ببرید .

 نظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

اصول گرفتن عکس های دسته جمعی

اصول گرفتن عکس های دسته جمعی

بیشتر بخوانید
عکاسی مدلینگ

عکاسی مدلینگ

بیشتر بخوانید
Panning آموزش عکاسی پنینگ یا

Panning آموزش عکاسی پنینگ یا

بیشتر بخوانید