خلاقیت در عکاسی حرفه ای

بعد از مطالعه ی مقاله ی "سبک عکاسی حرفه ای" و انتخاب و شناخت سبک عکاسی خودتان حالا نوبت به نگاه متفاوت رسیده است . خلاقیت در عکاسی یعنی داشتن نگاهی که یک سوژه و یا منظره را از دید شما طوری به تصویر بکشد که حالت معمولی خود را از دست بدهد و تبدیل به یک ایده ی ناب شود . با کمی اضافه کردن خلاقیت در عکاسی ، حرفه ای شوید .

باید در هر بار دست به دوربین شدن طوری عکاسی کنید که عکس ثبت شده مختص به خودتان باشد و لازمه ی یک عکاسی حرفه ای , داشتن خلاقیت در عکاسی است .

ثبت عکس های پویا به آسانی ، خلاقیت در عکاسی شما را تقویت خواهد کرد . در این جا چند ایده برای عکاسی پویا به شما ارائه خواهیم داد . خلاقیت در عکاسی این نیست که به مکان هایی بروید که کمتر کسی رفته و عکس هایی ثبت کنید که کمتر گرفته شده باشد . به سادگی و با نگاهی به دور و برتان می توانید خلاقیت در عکاسی را در وجود خود بیدار کنید .

ایده هایی برای عکاسی خلاقانه :

 1. روبروی خانه ی شما مشغول تخریب یک ساختمان هستند پس دست به کار شوید . دوربین و سه پایه خود را بردارید ، در محلی معین آن را قرار دهید و از محل استقرار سه پا عکس بگیرید تا برای دفعات بعد بتوانید همین زاویه را داشته باشید . سپس یک عکس از ساختمان در حال تخریب ثبت کنید . هر ماه یک بار به همان نقطه بازگردید و عکسی جدید  ثبت کنید . بعد از اتمام بازسازی ساختمان و نگاه کردن عکس ها به صورت پشت سر هم از نتیجه ی کار راضی خواهید بود . می توانید با قرار دادن عکس ها به صورت پشت سر هم یک  کلیپ زیبا درست کنید . این یک نمونه از خلاقیت در عکاسی است . عکاسی از یک درخت در چهار فصل نیز می تواند ایده ی خوبی باشد .
   
 2. عکاسی پرتره از خودتان می تواند خلاقیت در عکاسی شما را بهبود بخشد . در درجه ی اول نمونه عکس های پرتره را به دقت نگاه کنید و ایده بگیرید . با لباس های مختلف ، ژست های متفاوت ، لبخند و اخم ، زاویه های متفاوت و تغییر تنظیمات دوربین در هر کدام خودتان را به تصویر بکشید . با مقایسه عکس ها بهترین خود را چه در ژست و چه در امر عکاسی دریابید .
   
 3. یک شی و یا یک رنگ را برای خود در نظر بگیرید . مثلا وضعیت سطل زباله در محله های مختلف و یا رنگ بنفش در اشیا و جاهای مختلف . دوربین به دست باشید ، هر جا که آن شی و یا آن رنگ را دیدید آن را ثبت کنید .برای خلاقیت در عکاسی نیازی نیست برای شکار سوژه به جاهای دور بروید ، همین که از خانه تا محل کار ، دانشگاه و یا باشگاه حواستان به اطراف باشد کافی ست . با ترکیب این عکس ها مجموعه ی زیبایی به دست خواهید آورد .
   
 4. برای ثبت خلاقیت در عکاسی تان همیشه باید دوربین همراهتان باشد . با دیدی متفاوت به اطرافتان نگاه کنید . به هر منظره ای نگاه می کنید فکر کنید که چطور می توانم با دید خودم عکسی متفاوت از این منظره ثبت کنم . تا زمانی که ایده ای به ذهنتان نرسیده عکاسی نکنید . اول خوب فکر کنید ، منظره را از قاب دوربینتان ببینید و اگر از نظر شما متفاوت آمد اقدام به عکاسی کنید .
   
 5. زندگی را از دید دیگران ثبت کنید . از یک دوست بخواهید اجازه دهد از یک روز کاریش عکاسی کنید . با او همراه شوید و دید او را به تصویر بکشید . در نهایت با نوشتن موضوع "یک روز از دید یک پرستار" به عکس ها هویت دهید و خلاقیت در عکاسی خود را به رخ بیننده بکشید .
   
 6. خلاقیت در عکاسی مختص روز نیست پس از عکاسی در شب غافل نشوید و با مطالعه ی  مقاله " عکاسی شب " از آن لذت ببرید .

 نظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

چگونه سلفی های خاص داشته باشم ؟

چگونه سلفی های خاص داشته باشم ؟

بیشتر بخوانید
Panorama آموزش عکاسی پانوراما یا

Panorama آموزش عکاسی پانوراما یا

بیشتر بخوانید
Panning آموزش عکاسی پنینگ یا

Panning آموزش عکاسی پنینگ یا

بیشتر بخوانید