سبک عکاسی حرفه ای

داشتن سبک عکاسی یعنی خودتان را بشناسید ، ثبت چه نوع عکسی شما را خوشحال می کند ؟ عکاسی طبیعت ، عکاسی در شب ، عکاسی خوراکی ها ، عکاسی عروسی ، عکاسی از جامعه ، عکاسی مدلینگ ، عکاسی خبری و ... در ابتدا با شناخت خودتان و مطمئنا امتحان سبک های مختلف عکاسی یکی از آن ها برگزیده و در آن سبک عکاسی حرفه ای شوید . برای شناخت انواع سبک عکاسی مقاله " 50 سبک عکاسی " را مطالعه کنید . بعد از شناخت نوع سبک خود با تجهیزات لازم برای آن سبک آشنا شوید و آن ها را به کار ببرید .
 

 • حرفه ای بودن در عکاسی یعنی دید عکاسی مختص به خودتان را داشته باشید و مخاطب بعد از بارها دیدن عکس های شما ، دیدگاه شما را بشناسد و متوجه تمایز شما از همکارانتان شود . 
   
 • ویژگی قابل تمایز شما به عنوان یک عکاس حرفه ای از یک آماتور باید این باشد که ثبت یک سوژه از دوربین شما معرف سبک عکاسی حرفه ای شما خواهد بود . نه اینکه هر سوژه ای که زیبا و جالب است را عکاسی کنید و در میان هزاران عکس معمولی خود را غرق کنید . یک حرفه ای 10 عکس ناب و یک آماتور 100 عکس معمولی ثبت می کند .
   
 • برای داشتن نگاه خاص تمرین کنید . از یک سوژه و یا منظره از زوایا و دید های تفاوت عکس بگیرید . با نگاه به عکس ها متوجه خاص بودن چند عکس خواهید شد . سعی کنید همین خاص بودن را بشناسید و به داشتن سبک عکاسی خود کمک کنید . یک عکاس معمولی از یک گل زیبا عکس می گیرد و یک عکاس دارای سبک عکاسی حرفه ای به خاطر داشتن دیدی عمیق فقط یک گل نمی بیند ، بلکه شبنم روی گلبرگ ، اجزا گل ، ساقه  و خارهای گل را نیز می بیند .
   
 • برای بهتر شدن سبک عکاسی خود ، مطالعه را فراموش نکنید . برای اینکه همیشه به روز باشید ، افراد سرشناسی که در حرفه ی شما مشغول هستند را بشناسید و نوشته ها و عکس های آن ها را دنبال کنید .
   
 • یک عکاس دارای سبک عکاسی همیشه با هدف عکاسی می کند . از قبل برای ثبت عکس هایتان برنامه ریزی کنید . وقتی برای عکاسی از یک کوه می روید تمام فکر خود را بر روی آن بگذارید . وقتی هر چه در مسیر شما جالب بود به دوربین شما راه پیدا کند باعث دور شدن ذهن شما از سوژه ی اصلی خواهد شد .
   
 • به عکس های خود نگاه کنید . با عکس هایی که قبلا از آن سوژه گرفته شده مقایسه کنید . از دید یک بیننده آن را ببینید و در مورد عکس های خود نظر دهید . بی طرف باشید تا بتوانید پیشرفت کنید و دارای سبک عکاسی حرفه ای شوید .
   
 • در سبک عکاسی خود مخاطبین خود را بشناسید و از علایق آن ها باخبر شوید . اگر از گربه ها عکاسی می کنید باید بدانید اکثر مخاطبین شما خانم ها هستند . پس از داشتن لطافت و معصومیت در عکس ها غافل نشوید .

 نظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل

بیشتر بخوانید
اصول گرفتن عکس های دسته جمعی

اصول گرفتن عکس های دسته جمعی

بیشتر بخوانید
سوال هایی که قبل از گرفتن عکس باید از خود بپرسید

سوال هایی که قبل از گرفتن عکس باید از خود بپرسید

بیشتر بخوانید