راهنمای انتخاب تاج عروس

تاج عروسی یکی از مشخصه های زیبای عروس به شمار می رود. در عین حال تاج عروس به اندازه ی میکاپ عروسی اهمیت داشته و بهتر است برای انتخاب آن بسته به چهره عروس و معیارهای دیگر انتخاب شود . حتما انتخاب تاج را جز آخرین موارد خرید بگذارید چرا که انتخاب آن بستگی به موارد زیادی خواهد داشت .

 

برای انتخاب تاج عروس به نکته های زیر توجه کنید :

 1. مدل موی عروس یکی از اصلی ترین موارد برای انتخاب مدل تاج است . تاج های پرنسسی معمولا برای موهای باز یا شینیون پایین استفاده می شوند . تاج های هدبندی که روی پیشانی قرار می گیرند برای مدل موهایی که بالا شینیون شده است مناسب بوده و بیشتر در مراسم هایی مانند نامزدی و عقد این مدل تاج استفاده می شود.
   
 2. رنگ موهای یک دست و ساده با تاج شلوغ و موهایی که دارای مش باشد با تاجی ساده همخوانی خواهد داشت .
   
 3. اگر صورت کشیده دارید از تاج های کوتاه و نیم دایره با طرح هلالی استفاده کنید و توجه کنید که تاج نوک تیز برای شما مناسب نخواهد بود . برای صورت های گرد تاج های کشیده و بلند مناسب خواهد بود.
   
 4. توجه به مدل سرویس عروس را فراموش نکنید . اگر سرویس عروس دارای چند مروارید باشد ، می توانید از تاجی با تزیین مروارید استفاده کنید . فراموش نکنید که از نگین یا مروارید به اندازه ی کم استفاده کنید .
   
 5. اگر لباس عروس و تور عروس تان ساده و کم نگین است می توانید دست روی پر زرق و برق ترین تاج بگذارید . ولی اگر لباس عروس پر از نگین و دانتل شلوغ باشد ، بهترین تاج برای شما ساده ترین تاج خواهد بود.
   
 6. رنگ تاج را می توانید هم رنگ سرویس طلای خود انتخاب کنید و اگر در سرویس طلای خود نگین رنگی دارید می توانید تاجی با همان رنگ سنگ یا نگین انتخاب کنید .
   
 7. تاج گل و ریسه ها نیز جز تاج عروس هستند ، اما بهتر است برای روز عروسیتان از این مدل تاج استفاده نکنید . چرا که مراسم شما از صبح تا آخر شب به طول خواهد انجامید و مطمینا هیچ گل طبیعیی تا آخر شب شاداب و زیبا نخواهد ماند . تاج گل های طبیعی یا مصنوعی برای مراسم هایی مانند نامزدی و یا عکاسی اسپرت مناسب خواهد بود.
   
 8. یکی از مواردی که شاید مورد توجه قرار نگیرد اما بسیار مهم خواهد بود ، اختلاف قدی عروس و داماد است . اگر اختلاف قدی کم باشد به هیچ عنوان از کفش عروس پاشنه بلند و تاج بلند با شینیون بالا استفاده نکنید . برعکس اختلاف قدی زیاد را را می توانید با کفش پاشنه بلند و تاج بلند و نوک تیز به حداقل برسانید .
   
 9. نیاز نیست حتما تاج را بخرید ، می توانید آن را از مزون لباس عروس یا آرایشگاهتان اجاره کنید. ولی حتما قبل از خرید تاجتان با شینیون کار و آرایشگرتان هماهنگ کنید تا بنا به مدلی که برای شما درنظر گرفته شده تاج را خریداری کنید .
   
 10. حتما به وزن تاج دقت کنید ، اگر تاجتان سنگین باشد ممکن است بعد از چند ساعت شما را کلافه کند . اگر از آن دسته کسانی هستید که زود خسته می شوید و یا عوامل محیطی باعث سردرد شما می شوند ، حتم از تاج های ژله ای که هم قابل انعطاف هستند و هم سبک استفاده کنید.
   
 11. در نهایت بعد از درنظر گرفتن موارد بالا ، این سلیقه ی شماست که تاج را انتخاب کنید .

 نظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

برنامه ریزی دقیق عروسی

برنامه ریزی دقیق عروسی

بیشتر بخوانید
کفش عروسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

کفش عروسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

بیشتر بخوانید
کفش عروسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

کفش عروسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

بیشتر بخوانید