چگونه سلفی های خاص داشته باشم ؟

وقتی عکاس احساس می کند منظره ی پیش رو زیباست دست به دوربین می شود ، در یک مهمانی دوستانه برای ثبت خاطره ی آن روز ، با خانواده کنار دریا ، بعد از صعود به بالای کوه و دیدن منظره ای زیبا از بالا دست به دوربین می شود ، اما وقتی احساس کرد جای خودش در میان این عکس ها خالی ست سعی کرد با چرخاندن دوربین خودش را نیز در عکس جای دهد . اینگونه بود که بیشتر از دوربین پشت گوشی ، دوربین جلوی آن مورد استفاده قرار گرفت و این عکس ها سلفی نامیده شد .
 

در عکس های سلفی سوژه ی اصلی خود عکاس و بقیه اجزا یا افراد در کنارش قرار می گیرند . تب گرفتن عکس های سلفی در بین جوانان و آپلود آن ها در شبکه ها ی اجتماعی بسیار بالا رفته . از آنجایی که به غیر از خودتان مخاطب عکس های سلفی دوستان و آشنایانتان هستند و آپلود عکس های سلفی برای شریک کردن دوستانتان در لحظه هایتان است . پس چگونه گرفتن این عکس ها از اهمیت بالایی برخوردار است . گرفتن عکس های سلفی هنری ، خیلی بهتر از عکس های آماتور و بی کیفیت است .

فراموش نکنید ژست عکس های معمولی با عکس های سلفی متفاوت است پس برای حرفه ای شدن در عکاسی سلفی با ما همراه باشید :

 1. همانطور که قبلا گفته شد عکس سلفی به عکسی گفته می شود که خود عکاس هم در عکس باشد ، منظور فقط صورت عکاس نیست . می توانید در یک خیابان پر از برگ ایستاده و از پاهایتان عکس بگیرید ، درحالی که کفش های زیبایی به پا دارید  و یا عکس گرفتن از دستانتان زمانی که ناخنهایتان را مانیکور کرده اید و یا دستبند زیبایی به دست دارید .
 2. اگر پس زمینه ی عکس سلفی شما شلوغ است بهتر است با کمی زوم کردن دوربین ، از کادر بسته استفاده کنید که فقط چهره ی خودتان در تصویر باشد .
 3. برای گرفتن عکس سلفی طوری دوربین را تنظیم کنید که چشم هایتان مایل به سمت چپ و یا راست دوربین باشد و در قسمت یک سوم بالای عکس قرار بگیرد .
 4. اگر گوشی ضد آب دارید حتما این عکس سلفی را امتحان کنید . عکسی که در دریا هستید و فقط صورتتان از آب بیرون باشد و یا در وان حمام هستید و صورتتان را از آب بیدون آورده اید ، یکی از عکس های پرطرف دار صاحبات گوشی های ضد آب است .
 5. برای داشتن یک کادر زیبا می توانید با دور کردن دوربین به وسیله ی هر دو دستتان ، بازوهایتان را کادر زیبایی برای عکس خود کرده و صورتتان را در قابی زیبا قرار دهید .

 

نکته :

 1.  فراموش نکنید گرفتن عکس برای یادآوری آن روز و فراموش نکردن خاطرات روزهای شاد و زیبا همراه دوستان و خانواده تان است . پس در یک سفر ، یک جشن ، یک قرار و ... به گرفتن یک و یا دو عکس بسنده کنید .و تا جایی که می توانید از آن روز لذت ببرید .
 2. هر دو شانه ی خود را در عکس در یک خط جا ندهید . با پایین و بالا کردن یکی از شانه ها این نظم را به هم بزنید .
 3. نور مناسب را فراموش نکنید . وقتی داخل خانه هستید ، کنار پنجره بایستید تا از نور طبیعی استفاده کنید . طوری بایستید که نور به چهره ی شما بتابد . یک روش دیگر قرار دادن نصف صورتتان رو به نور است . در اینگونه عکس سلفی می توانید نیم رخ رو به نور و نیم رخ در تاریکی داشته باشید .
 4. درست است که متمایل شدن به یک سمت هم سلفی ما را جذاب تر می کند ، اما فراموش نکنید همیشه متمایل شدن به یک سمت باعث تکراری شدن و سلفی هایتان خواهد شد . برای فرار از یکنواختی در هر عکس چهره تان را جدید کنید ، در جایی اخم ، جایی لبخند و حتی شکلک درآوردن باعث جذابیت سلفی هایتان خواهد شد .
 5. فراموش نکنید با تغییرات جدیدتان سلفی بگیرید ، مدل موی جدید ، رنگ موی جدید ، کلاه جدید ، تیپ جدید ، حتی عروسک و یا حیوان خانگی جدیدتان . این کار باعث می شود حس خوب آن روز و آن لحظه را با دیدن عکس تان به خاطر آورید .
 6. در لحظه های خاص و پر انرژیتان سلفی فراموش نشود . هنگامی که سوار جت اسکی هستید ، هنگام دوچرخه سواری و هر فعالیتی که پر از نشاط و انرژی باشد . این عکس ها به مخاطب انرژی منتقل خواهند کرد .
 7. با در دسترس بودن یک آینه قدی از سلفی تمام قد غافل نشوید .
 8. برای اینکه در عکس ها با چانه ای پهن  و یا غب غب دیده نشوید گردنتان را به جلو متمایل کنید .جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

عکاسی مواد غذایی

عکاسی مواد غذایی

بیشتر بخوانید
چگونه سلفی های خاص داشته باشم ؟

چگونه سلفی های خاص داشته باشم ؟

بیشتر بخوانید
عکاسی مدلینگ

عکاسی مدلینگ

بیشتر بخوانید