کفش عروسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

معمولا عروس خانم ها برای انتخاب کفش عروسی به زیبایی آن توجه می کنند و از توجه به موارد دیگر که شاید اهمیت بیشتری داشته باشد غافل هستند . در این مقاله مواردی که نیاز دارید تا یک کفش راحت و در عین حال زیبا را برای مراسم عروسی خود تهیه کنید به شما خواهیم گفت .

 

 • بهتر است برای خرید کفش عروسی و همچنین کفش داماد زمانی از روز را در نظر بگیرید که نزدیک به عصر باشد . چون در این زمان پا ها در بزرگ ترین حالت خود قرار دارد و به خاطر فعالیت روزانه ، کمی تورم در پاها وجود خواهد داشت . از آن جایی که مراسم عروسی شما نیز عصر برگزار خواهد شد ، پس بهتر است ساعت خرید کفش ها را نزدیک غروب خورشید در نظر بگیرید .
   
 • راحتی و انعطاف پذیری کفش بسیار با اهمیت است چرا که در روز مراسم ، شما از صبح مشغول راه رفتن و رقصیدن خواهید بود و در این زمان است که به اهمیت راحتی کفش ها پی خواهید برد . اگر کفشی تنگ و یا با پاشنه ای خیلی بلند پوشیده باشید یا مجبور به تحمل درد پاها خواهید شد و یا از خیر رقصیدن خواهید گذشت .
   
 • حواستان باشد کفشی که پاشنه ی خیلی بلند دارد و یا دارای پاشنه ی نازک یا به اصطلاح میخی است اگر در پا راحت هم باشد ، مطمئنا نمی توانید بیشتر از چند ساعت آن ها را تحمل کنید . معمولا این مدل کفش ها به خاطر ظرافت پاشنه ها ممکن است به چپ و راست خم شوند و راه رفتن شما را غیر عادی خواهند کرد . در مورد امکان زمین خوردن عروس با این کفش ها نیاز به صحبت کردن نیست .
   
 • اختلاف قدی زیاد عروس و داماد ، بسیاری از عروس ها را مجبور به خرید کفشی با پاشنه ای بلندتر از حد معمول می کند . اما شما می توانید با گذاشتن یک تاج عروس ایستاده و مدل شینیون بالا ، کمی از اختلاف قدیتان با داماد را کم کنید و برای انتخاب کفشی با پاشنه ی بلند حتما از کفش هایی که لژ یک سره دارند استفاده کنید .
   
 • اگر کفش عروس لژ یکسره و یا پاشنه کوتاه خریده اید و دوست ندارید در عکس ها ثبت شوند ، چاره ی کار بسیار ساده است . می توانید دو عدد کفش بخرید . اگر کفشی که دوست دارید زیبا است ولی راحت نیست ، این کفش را برای همان چند عکسی که در آن ها کفش هایتان مشخص می شود استفاده کنید و در مابقی ساعت های عکاسی و همچنین برای استفاده در مراسم از کفش راحتتان کمک بگیرید .
   
 • حتما در هر فرصتی در خانه کفش های عروسیتان را بپوشید و امتحان کردن آن ها را به روز عروسی موکول نکنید . در این صورت با چند بار پوشیدن کفش های عروس با جنس چرم  کفش ها با حرارت پاهایتان قالب پای شما را خواهد گرفت ، اگر چرم مصنوعی هم باشد کمی جا باز خواهد کرد . در صورتی که احساس کردید کفش ها برایتان اندازه نشده می توانید یک روز قبل از عروسی روزنامه ی نمدار را در کفش پر کنید تا کمی کفش ها جا باز کنند .
   
 • استفاده از کفش هایی با پاشنه ی نازک در باغ و خاک نم دار (اگر مراسم شما در فصل های بارانی باشد ) بسیار سخت خواهد بود برای حل این مشکل از سر پاشنه های پلاستیکی استفاده کنید . نمونه ی این سر پاشنه ها در عکس های آخر مقاله آورده شده است .
   
 • رنگ کفش عروس معمولا سفید رنگ است . ولی می توانید از رنگ های روشن مانند کرم ، طلایی و شیری نیز استفاده کنید . همچنین می توانید رنگ کفش ها را هم رنگ تم مراسم و یا هم رنگ دسته گل عروس انتخاب کنید . ست کردن کفش با لباس عروس هم ایده ی دیگری است . شما با خرید یک کفش ساده می توانید از خیاط خود بخواهید تکه هایی از دانتل لباس عروسیتان را بر روی کفش بچسباند .نظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

کفش عروسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

کفش عروسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

بیشتر بخوانید
کفش عروسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

کفش عروسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

بیشتر بخوانید
مراسم عقد و انتخاب سفره عقد

مراسم عقد و انتخاب سفره عقد

بیشتر بخوانید